BLAGOSLOV KONJEV

10. 4. 2019 Mihaela Ž. (Občinska uprava)
Kultura, Prireditev, Za otroke, Za zdravje
Občina Grad
Grad, Bunderlov križ pri Gradu zraven gasilskega doma , 9264 Grad
Termini
28.04.2019 (nedelja) ob 10:30

Poročilo o dogodku

TRADICIONALEN BLAGOSLOV KONJ PRI GRADU

Ob godu svetega Jurija, 23. aprila, se že tradicionalno blagoslavljajo konji, ki so nekoč za kmete pomenili pomemben člen pri vsakodnevnih opravilih, od oranja, spravila lesa, sena in drugih pridelkov. Tudi v župniji Grad na Goričkem se vsako leto konjeniki s svojimi konji zberejo pri Jurjevem blagoslovu konj, ki je zavetnik narave in konj. Organizator je družina Šinko od Grada, Župnija Grad in Občina Grad.

Tokratni blagoslov, že deseti po vrsti, je bil v nedeljo, 28. aprila 2019, ko se je okrog 17 konj od 12 lastnikov zbralo na travniku pred Bunderlovim križem pri Gradu, kjer je domači župnik g. Marko Magdič daroval sv. mašo za zdravje konj in živine. Zbrane je nagovorila tudi županja občine Grad, ga. Cvetka Ficko. Po blagoslovu je vsak konj prejel blagoslovljeni kruh s soljo. Za vse obiskovalce tega starega običaja je družina Šinko poskrbela tudi za okrepčilo.

Mihaela Žökš dipl. upr. org.
Stokovna sodelavka za družbene dejavnosti